Oteller

Türkiye'deki tüm oteller ve Tatil köyleriSite kodu ve tasarımı değiştirildi

Eklenme: admin Tarihi: 17/10/2010

Sitemiz uzun bir süredir anasayfasında bir dizin, alt alanlarda basit bir kod ile çalışmaktaydı. Ancak gelişen teknoloji ve sitenin emsallerine oranla demode olan sayfaları bizi köklü bir değişikliğe mecbur etti.

Yeni tasarım, site anasayfasında da belirtildiği üzere ve yepyeni bir kodla üretildi. Böylelikle bölgelere göre otellere ulaşmak daha kolay, yeni görseller eklemek daha kolay ve herşeyden ötesi otel şikayetleri veya tavsiyeleri yazabilecek yorum alanları oluşturuldu. Bu açıdan çok daha paylaşım esasına dayalı bir site haline getirildi.

Takip edenler biliyorlardır; Site anasayfası önceleri bir web dizini idi. Buraya otel sahipleri veya yetkilileri tarafından linkler ekleniyordu. Ancak bu kişilerin tanıttığı site linkleri tanıtımdan çok reklam niteliğinde olduğundan çoğu linki onaylayamıyor ve dolayısıyla yayınlayamıyorduk. Kısacası içeriksel açıdan işlevsel olamayan anasayfayı daha çok bilgi ve haberlerin yayınlanabileceği bir alan olarak düşündük.

Peki eski otel rehberi ne oldu?

Eski kullandığımız otel dizinini heba etmemek için http://rehber.otelleri.org şeklinde biz dizine taşıyacağız. Buradan yine link eklemek mümkün olacak. Ancak amacımız tüm site genelinde hem otel bilgileri ve hem de linklerini vermek olacağından belki de bu bölüme fazlaca ihtiyaç olmayabileceğini ancak yine de sitelerini eklemek isteyen irili ufaklı otel ve pansiyonlara bu hakkı vermeyi düşündük.

Yorum YazYou must be logged in to post a comment.